O`CAKE Колачи со брусница 152gr

O`CAKE Колачи со брусница 152gr

O`CAKE Колачи со брусница 152gr

O`CAKE Колачи со брусница 152gr

49 ден

Out of stock

49 ден

O`CAKE Колачи со брусница 152gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 066741

Опис

O`CAKE Колачи со брусница 152gr

Опис: Интегрални колачи со брусница.

Состав: Пченично брашно, шеќер, растителна маст (палмина), интегрално пченично брашно 6%, какао во прав со намалена содржина на какао путер, кандирана брусница (4%),

гликозен сируп, средства за подигнување на тесто, ароми, винска киселина, сол, емулгатори (соин лецитин и E476).

Може да содржи траги од јајца , јаткасти плодови, млеко, кикирики и целер.

Нето: 152gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Србија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: