NUTELLA Крем во тегла 750gr

NUTELLA Крем во тегла 750gr

315 ден

Out of stock

315 ден

NUTELA Крем во тегла 750gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 017074

Опис

NUTELLA Крем во тегла 750gr

Опис: Крем од какао и лешници.
Состав: Шеќер, палмино масло, лешници (13%), обезмастено млеко во прав (8,7%), какао со намалена масленост (7,4%), емулгатор: соја лецитин, арома: ванилин. Да се чува на температура помеѓу 18-24*С.
Нето: 750gr
Упoтребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Полска.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: