CALIVITA Nopalin 200 таблети

-10%

CALIVITA Nopalin 200 таблети

CALIVITA Nopalin (200 tbl)

CALIVITA Nopalin 200 таблети

1,716 ден 1,544 ден

Има

1,716 ден 1,544 ден

2 таблети 3 пати на ден пред оброк, или по препорака на лекар.

Достапност: Има SKU: CLVT-26

Опис

Производот Nopalin е направен од стеблото на кактусот нопал. Тој ја помага детоксикацијата и има корисна улога во функцијата на цревата како богат извор на растителни влакна, витамини (Б1, Б2, ниацин) и минерали. Стеблото на кактусот ја намалува ресорпцијата на мастите и ја помага нивната разградба и секреција. Благодарение на диуретскиот ефект, кактусот нопал ја подобрува функцијата на уринарниот тракт.
На кого го препорачуваме? • на лица на диета за намалување на
вишокот килограми, бидејки создава чувство на ситост • на лица кои страдаат од опстипација • на лица со покачено ниво на холестерол и триглицериди • на лица болни од дијабет • на лица кои страдаат од целулит

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: