NIVA Еластичен завој 12×5

NIVA Еластичен завој 12×5

NIVA Еластичен завој 12x5

NIVA Еластичен завој 12×5

149 ден

Има

149 ден

Достапност: Има SKU: 150229

Опис

NIVA Еластичен завој 12×5

 

Еластичен завој наменет за надворешна употреба, за преврска на зглобови и третман на проширени вени. Направено од памучно предиво (92-94%) и гумена нишка. Завојот е многу растеглив и одговара на еластични завои со средна компресија. Овозможува кожата да дише.  Како нестерилен производ, тој не се става директно на раната. Се пакува индивидуално во картонски кутии.

 

Состав: Памук, гола гумена гот.

 

Димензии : 12cm x 5m

 

Земја на потекло: Србија

 

Баркод: 8600099004051

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: