NIVA Еластичен завој 10×5

NIVA Еластичен завој 10×5

NIVA Еластичен завој 10x5

NIVA Еластичен завој 10×5

114 ден

Има

114 ден

Достапност: Има SKU: 150228

Опис

NIVA Еластичен завој 10×5

 

Еластичен завој наменет за надворешна употреба, за преврска на зглобови и третман на проширени вени. Направено од памучно предиво (92-94%) и гумена нишка.Завојот е многу растеглив  и одговара на еластични завои со средна компресија. Овозможува кожата да дише.Како нестерилен производ, тој не се става директно на раната. Се пакува индивидуално во картонски кутии.

 

Состав: Памук, гола гумена гот.

 

Димензии : 10cm x 5m

 

Земја на потекло: Србија

 

Баркод: 8600099000886

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: