NESTLE Бебе пудинг бисквити 4*100gr

NESTLE Бебе пудинг бисквити 4*100gr

NESTLE Бебе пудинг бисквити 4*100gr

NESTLE Бебе пудинг бисквити 4*100gr

168 ден

Има

168 ден

NESTLE Бебе пудинг бисквити 4*100gr

Достапност: Има SKU: 040413

Опис

NESTLE Бебе пудинг бисквити 4*100gr

 

 

NESTLE Бебе пудинг бисквити.Нестле Јоголино десерт за бебиња со бисквити .Пудинг со бисквити. Детска храна за доенчиња и мали деца по 6тиот месец од животот.

 

 

Состав: Полномасно млеко 88,8%, мелен бисквит 7,2% ( шеќер, пченично брашно, пченичен гриз, кокосово масло, сурутка во прав), шеќер, пченкарен скроб, карамелизиран шеќерен сируп, природна арома на ванила, регулатор на киселост( калиум хидроксид). Содржи глутен.

 

Да се чува на собна температура. Еднаш кога ќе се отвори , веднаш да се искористи, а остатокот да не се чува.

 

 

Нутритивни вредности во 100 gr:

  • Енергија 406 кЈ
  • Масти 3,2 gr (  од кои заситени масти) 2,0 gr
  • Јаглехидрати  13,2 ( од кои шеќери) 9,2 gr
  • Влакна 0,7 gr
  • Протеини 3,4 gr
  • Сол 0,09 gr
  • Калциум 88 mg(22%)

 

Начин на употреба : Да не се додава шеќер. По отварањето да се чува во фрижидер не подолго од 24 часа. Не се препорачува за бебиња кои се алергични на кравјо млеко.

добро е да се знае дека Јоголино носи придобивки од млекото и тој е природен извор на калциум. Направен е со кравјо млеко и има адаптиран хранлив состав за најмалдаите, со содржина на протеини и масти шти ги задоволува хранливите потреби за бебињата. јоголино е направен земајќи ги во предвид специфичните прехрамбени потреби на бебињата. Употребата на јоголино придонесува за препорачаниот дневен внес на млеко и млечни деривати.

 

 

Нето: 4*100gr

 

Земја на потекло: Франција.

 

 

Баркод: 7613034515643

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: