NESTEA Леден чај праска 0.5l

NESTEA Леден чај праска 0.5l

NESTEA Леден чај праска 0.5l

NESTEA Леден чај праска 0.5l

30 ден

Има

30 ден

NESTEA Леден чај праска 0.5l

Достапност: Има SKU: 028143

Опис

NESTEA Леден чај праска 0.5l

Опис: Ладен чај од праска. Негазиран безалкохолен освежувачки пијалок со намалени енергетски вредности на шеќер и засладувачи.

Состав: Вода, шеќер, фруктоза, киселини: лимонска киселина, екстракт од  чај (0,09%), сок од  праска (0,1%) од концентрат, природни ароми, регулатор на киселост: натриум цитрати.

Нето: 0.5l

Упoтребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Чешка.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: