NESTEA Леден чај лимон 1.5l

NESTEA Леден чај лимон 1.5l

NESTEA Леден чај лимон 1.5l

NESTEA Леден чај лимон 1.5l

59 ден

Out of stock

59 ден

NESTEA Леден чај лимон 1.5l

Достапност: Нема на залиха SKU: 028146

Опис

NESTEA Леден чај лимон 1.5l

Опис: Ладен чај  од лимон. Негазиран безалкохолен освежувачки пијалок со намалени енергетски вредности на шеќер и засладувачи.

Состав: Вода, шеќер, фруктоза, киселини: лимонска киселина, екстракт од  чај (0,09%), сок од лимон (0,1%) од концентрат, природни ароми, регулатор на киселост: натриум цитрати.

Нето: 1.5l

Упoтребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Чешка.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: