NESTEA Леден чај лимон 0.5l

NESTEA Леден чај лимон 0.5l

NESTEA leden caj limon 0.5l

NESTEA Леден чај лимон 0.5l

30 ден

Out of stock

30 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 028144

Опис

NESTEA Леден чај лимон 0.5l

Опис: Ладен чај  од лимон. Негазиран безалкохолен освежувачки пијалок со намалени енергетски вредности на шеќер и засладувачи.

Состав: Вода, шеќер, фруктоза, киселини: лимонска киселина, екстракт од  чај (0,09%), сок од лимон (0,1%) од концентрат, природни ароми, регулатор на киселост: натриум цитрати.

Нето: 0.5l

Упoтребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Чешка.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: