NESQUIK 200gr

NESQUIK 200gr

NESQUIK 200gr

93 ден

Има

93 ден

Достапност: Има SKU: 010336

Опис

NESQUIK 200gr

Опис: NESQUIK.
NESQUIK-инстант прав за приготвување напивка со какао во прав е дел од детскиот појадок повеќе од 60 години. Дозволете му на вашето дете да ужива во NESQUIK® напитокот како дел од избалансираниот појадок, со вкус што го сака
Подгответе го брзо и лесно NESQUIK® напитокот: додадете две лажички (13,5g) NESQUIK® прав во 200 ml делумно .
обезмастено ладно или топло млеко, промешајте и уживајте.Ви препорачуваме шолја од напитокот NESQUIK® како дел од избалансираниот појадок и за убав почеток на денот.
Состав:Означено на пакувањето.
Нето: 200gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: