NESCAFE CLASSIC Лименка 100gr

NESCAFE CLASSIC Лименка 100gr

NESCAFE CLASSIC Лименка 100gr

197 ден

Има

197 ден

NESCAFE Класик лименка 100gr

Достапност: Има SKU: 010297

Опис

NESCAFE Класик лименка 100gr

Опис: NESCAFE Класик лименка.
NESCAFÉ CLASSIC е инстант кафе, произведено е од врвни зрна од кафе кои потекнуваат од Бразил. NESCAFÉ CLASSIC се добива од внимателно избрани зрна од кафе со истата постапка како и традиционалното пржено (мелено) кафе, која продолжува понатаму со посебна постапка на добивање на гранули. На самиот почеток зрната се мелат и пржат, а потоа се варат. На крајот со посебна технолошка постапка се одвојува талогот (соц), се вбризгува врел воздух кој предизвикува испарување на водата и остануваат суви гранули од кафе.
Состав: Означено на пакувањето.
Нето: 100gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Бразил.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: