NESCAFE CLASSIC Лименка 200+25gr

NESCAFE CLASSIC Лименка 200+25gr

NESCAFE CLASSIC Лименка 200+25gr

NESCAFE CLASSIC Лименка 200+25gr

329 ден

Има

329 ден

Достапност: Има SKU: 031779

Опис

NESCAFE CLASSIC Лименка 200+25gr

NESCAFÉ CLASSIC е произведено од врвни зрна кафе со потекло од Бразил.
NESCAFÉ CLASSIC се добива од внимателно одбрани зрна кафе со иста постапка како и традиционално прженото (мелено)
кафе која натаму продолжува со посебна постапка за добивање гранули. На самиот почеток, зрната се мелат и пржат, потоа се заготвуваат.
На крај се отстранува талогот, со посебна технолошка постапка – со прскање топол воздух се извлекува водата која испарува и остануваат гранулите на кафе.
NESCAFÉ CLASSIC се состои од 100% Robustа кафе со интензивна арома, силен и богат вкус на кафето – идеална рецептура за започнување на вашиот ден.
Classic „буди и придвижува “, дава поттик за одличен почеток на денот.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 200+25gr

Земја на потекло: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: