NECTAR Мармалад од шипка 700gr

NECTAR Мармалад од шипка 700gr

NECTAR Мармалад од шипка 700gr

108 ден

Има

108 ден

Нектар marmalad od shipka 700 gr

Достапност: Има SKU: 041169

Опис

NECTAR Мармалад од шипка 700gr

 

Мармалад од шипка

 

Пире од шипка, глукозен сируп, фруктозен сируп, шеќер, киселина, лимонска киселина,  средство за желирање-пектин. Подготвено со 35,7 грама овошје на 100 грама готов производ. Сува материја мин.64 %.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1102 КЈ;
  • Масти 0 gr ;
  • Јаглехидрати 63 gr( од кои шеќери  60 gr);
  • Растителни влакна 1.2 gr;
  • Протеини 0.6  gr;
  • Сол 0 gr;

 

Да се чува на собна температура.

По отварањето да се чува во фрижидер.

 

 

Нето: 700 gr

 

Земја на потекло: Србија

 

 

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: