NATURE ESS GARCINIA cambogia x90 cps

NATURE ESS GARCINIA cambogia x90 cps

Nature ESS GARCINIA cambogia x90 cp

NATURE ESS GARCINIA cambogia x90 cps

480 ден

Има

480 ден

Достапност: Има SKU: 150069

Опис

NATURE ESS GARCINIA cambogia x90 cps

 

 

Garcinia Cambogia е тропско растение во форма на зелена тиква. Потекнува од плодната југозападна Азија, која е ризница на природни богатства погодни за човековото здравје.
Во својот состав содржи хидроксицитринска киселина која е позната по тоа што ја блокира акумулацијата на масти во организмот, го потиснува апетитот, го намалува стресот и ја зголемува енергијата.
Garcinia Cambogia e револуционерно откритие коешто ќе ве спаси од проблемите кои ги носи прекумерната тежина, срцевите заболувања, дијабетес тип 2 и покачениот холестерол.
-Го намалува апетитот.
-Го спречува складирањето и создавањето на масти.
-Согорува калории.
-Топи килограми.
-Го зголемува нивото на серотонин и кортизол.
-Го зголемува нивото на енергија.

Како функционира Garcinia Cambogia во организмот?
Благодарение на хидроксицитричната киселина која е тајната состојка што ги блокира ензимите што ги апсорбираат мастите во организмот.
Кога јадете, ензимите од црниот дроб, ги трансформираат сите внесени јаглени хидрати во масти кои се соединуваат меѓусебно и формираат масно ткиво кое се натрупува во пределот на стомакот. Јаглехидратите се претвораат во масти па вие набрзо чувствувате глад. Хидроксицитричната киселина која ја има во гарсинијата ги блокира овие ензими и ги претвора јаглените хидрати во енергија. Garcinia Cambogia ги претвора јаглехидратите во гликоген, шеќер кој му е потребен на организмот за енергија. Со ова, организмот е добива доволно енергија и на тој начин апетитот се намалува и чувството на глад исчезнува.
Хидроксицитричната киселина од гарсинијата го запира процесот на продуцирање масти во вашето тело со инхибиција на ензимот цитрат лиаза коешто вашето тело го користи за да направи масти од јаглехидрати.
Таа, исто така, може да помогне во намалувањето на лошиот холестерол.

4 начини на кои Garcinia Cambogia ќе ви го олесни животот:
Ги блокира мастите: Го блокира ензимот цитратна лиаза кој е одговорен за претворање на јаглехидратите во масти и притоа го запира складирањето масти во масното ткиво.
Ги топи мастите: Garcinia Cambogia ги претвора мастите во гликоген кој е одличен извор на енергија и одличен топач на масти.
Потиснувач на апетитот: Претворањето на мастите во гликоген го манипулира вашиот мозок дека стомакот е полн и немате потреба од јадење.
Го подобрува расположението: Garcinia Cambogia го зголемува излачувањето на серотонин, хормонот на задоволството кој го подобрува расположението и го спречува емотивното прејадување.
Емотивно прејадување – болеста на 21 век
Кога сте нерасположени, веднаш посегнувате по нешто слатко или пржено. И едното и другото изобилуваат со јаглехидрати и масти. Тие штом почуваат да се варат во желудникот тој нема капацитет за сите да ги претвори во енергија така што поголемиот дел од нив ќе се претвораат и складираат во масти. Garcinia Cambogia ги претвора јаглехидратите во гликоген којшто му дава информација на вашиот мозок дека сте сити и вие повеќе немате чувство на глад. Освен тоа, Garcinia Cambogia го зголемува излачувањето на серотонинот кој е хормон на среќата така што ретко ќе бидете нерасположени и ќе се чувствувате убаво во своето тело. Збогум за емотивното прејадување!
Garcinia Cambogia – новата стрес терапија
Емотивното прејадување често пати е последица на стресот, а во денешно време стресните ситуации се сè почести. Garcinia Cambogia не само што го зголемува лачењето на хормонот на задоволството, познат како серотонин, туку и го контролира излачувањето на стрес хормонот кортизол, одговорен за зголемувањето на масното ткиво околу стомакот.

 

 

Состав: Екстракт од Гарсинија (300 mg), микрокристална целулоза, манитол, желатинска обвивка.

 

Дозирање: 3 капсули дневно ( по една капсула на оброк).

Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

 

Да се чува на суво и ладно место надвор од дофат на деца.

 

Нето: 1/90

Земја на потекло: Шпанија

 

Баркод: 8435041321326

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: