NATURA Ленено семе 100gr

NATURA Ленено семе 100gr

NATURA Ленено семе 100gr

19 ден

Има

19 ден

NATURA Ленено семе 100gr

Достапност: Има SKU: 032788

Опис

NATURA Ленено семе 100gr

Опис: Ленено семе.  Лененото семе го чисти организмот од отровите, го штити срцето, го забрзува метаболизмот, го намалува нивото на шеќер во крвта и го намалува апетитот. Оваа низа е само почеток на позитивните здравствени придобивки од неговото консумирање. Лененото семе е исклучително богато со растворливи и нерастворливи растителни влакна кои значително придонесуваат за добро дигестивно здравје, а воедно поседува и голема количина на магнезиум, кој му е многу потребен на организмот за забрзување на метаболизмот.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 100gr

Упoтребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: