NAJLEPSE ZELJE Чоколадо шарени бомбони 80gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо шарени бомбони 80gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо шарени бомбони 80gr

42 ден

Има

42 ден

НајлепшеЖеље Cokolado shareni bonboni 80 gr

Достапност: Има SKU: 039308

Опис

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо шарени бонбони 80gr

 

Млечно чоколадо со дражеи  бонбони (20%)

 

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав ( 21%) , дражеи бонбони (20 %) ( шеќер, путер од какао , какао маса, сурутка во прав – од млеко , згуснувач,( Е414), бои ( Е171, Е100,Е100,Е120,Е141, Е163), емулгатор ( сончогледов лецитин), глукозен сируп, средства за глзирање ( Е903,Е901,Е904)), путер од какао, какао маса, емулгатор ( соја лецитин), природна арома на ванила. млечното чоколадо содржи минимум 28% делови од какао, минимум 23% вкупна сува млечна материја, мин. 5,5% млечна маст.

Производот може да содржи кикирики, јаткасто овошје глутен ( пченица), јајца.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 80gr

 

Земја на потекло:Србија

 

Баркод: 8600939344828

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: