NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 90gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 90gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 90gr

43 ден

Има

43 ден

Најлепше жеље cokolado mlecno 90gr

Достапност: Има SKU: 012894

Опис

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 90gr

 

Млечно чоколадо со висока содржина на млеко

 

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав (25%), какао путер, какао маса, обрано млеко во прав (3%), емулгатор (соин лецитин), арома. Млечното чоколадо содржи мин.27% вкупна сува материја од делови од какао, мин.25% вкупна сува млечна материја, мин.5,5% млечна маст.

Производот може да содржи траги од кикиритки, јаткасто овошје , глутен (пченица) и јајца.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето:90gr

 

Земја на потекло:Србија

 

Баркод: 8600939313602

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: