NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 30gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 30gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 30gr

15 ден

Има

15 ден

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 30gr

Достапност: Има SKU: 023534

Опис

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо млечно 30gr

Опис:Чоколадо млечно

Состав:: шеќер, полномасно млеко во прав (25%), какао путер, какао маса, обрано млеко во прав (3%), емулгатор (соин лецитин), арома. Млечното чоколадо содржи мин.27% вкупна сува материја од делови од какао, мин.25% вкупна сува млечна материја, мин.5,5% млечна маст.

Производот може да содржи траги од кикиритки, јаткасто овошје и глутен (пченица).

Нето:30gr

Употребливо до: Означено на пакувањето

Земја на потекло:Србија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: