NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечно 250gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечно 250gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечно 250gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечно 250gr

122 ден

Има

122 ден

Најлепше Жеље Cokolado mlecno 250gr

Достапност: Има SKU: 012897

Опис

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечно 250gr

 

Млечно чоколадо со висока содржина на млеко

 

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав (25%), какао путер, какао маса, обрано млеко во прав (3%), емулгатор (соин лецитин), арома. Млечното чоколадо содржи мин.27% вкупна сува материја од делови од какао, мин.25% вкупна сува млечна материја, мин.5,5% млечна маст.

Производот може да содржи траги од кикиритки, јаткасто овошје и глутен (пченица).

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето:250gr

 

Земја на потекло:Србија

 

Баркод: 8600939313329

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: