NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечен крем 250gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечен крем 250gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечен крем 250gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечен крем 250gr

122 ден

Има

122 ден

Најлепше жеље cokolado so mlecin krem 250gr

Достапност: Има SKU: 012896

Опис

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо Млечен крем 250gr

 

Полнето млечно чоколадо со млечен крем 48%

 

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав (19%), какао путер, какао маса, обрано млеко во прав (15%),  раститлна маст емулгатор (соин лецитин), арома. Млечното чоколадо содржи мин.27% вкупна сува материја од делови од какао, мин.25% вкупна сува млечна материја, мин.5,5% млечна маст.

Производот може да содржи траги од кикиритки, јаткасто овошје и глутен (пченица).

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето:250gr

 

Земја на потекло:Србија

 

Баркод: 8600939333396

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: