NAJLEPSE ZELJE Чоколадо бисквити 250gr

-27%

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо бисквити 250gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо бисквити 250gr

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо бисквити 250gr

122 ден 89 ден

Има

122 ден 89 ден

Понудата истекува за:
5Дена11Саати48Минути05Секунди

Најлепше жеље cokolado i biskviti 250gr

Достапност: Има SKU: 022293

Опис

NAJLEPSE ZELJE Чоколадо бисквити 250gr

 

Млечно чоколадо со дробен бисквит

 

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав (20%), какао путер, дробен бисквит 14% ( пченично брашно, шеќер,растителна маст-палмина, глукозен сируп, кујнска сол, средства за нараснување Е503 и Е 500, емулгтор- соја -лецитин, антиоксидансЕ224, арома), какао маса, обрано млеко во прав, емулгатор (соин лецитин), арома. Млечното чоколадо содржи мин.29% сува материја од делови од какао, мин.23% вкупна сува млечна материја, мин.5% млечна маст.

Производот може да содржи траги од кикирики, јаткасто овошје и јајца.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето:250 gr

 

Земја на потекло: Србија

 

Баркод: 8600939344408

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: