MORANDO Паштета за маче пиле+зајак 100gr

MORANDO Паштета за маче пиле+зајак 100gr

MORANDO Паштета за маче пиле+зајак 100gr

MORANDO Паштета за маче пиле+зајак 100gr

38 ден

Out of stock

38 ден

MORANDO Паштета за маче пиле+зајак 100gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 034518

Опис

MORANDO Паштета за маче пиле+зајак 100gr

 

Комплетна храна за мачки

 

Состав: Месо и месни преработки 60 % ( пилешко мин 6%,зајак мин ‚%), минерали.

 

Аналитички состојки:

  • Влага 80%;
  • Сирови протеини 11 %;
  • Сирова целулоза 0.50%;
  • сирови масла и маст 4%;
  • Сиров пепел 1.8%;

 

Адитиви и хранливи доадатоци во kg:

  • Витмин Е 23.7 %;
  • Цинк сулфат монохидрат 6.8 %;
  • Бакар сулфат пентахидрат 7.9%;
  • Манган сулфат монохидрат 6.4 mg;
  • Калиум јодит 0.6 mg;

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 100gr

 

Земја на потекло: Италија

 

Баркод: 8007520013055

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: