MORANDO Паштета за маче говедско 100gr

MORANDO Паштета за маче говедско 100gr

MORANDO Паштета за маче говедско 100gr

MORANDO Паштета за маче говедско 100gr

38 ден

Има

38 ден

Mорандо pasteta za mace govedsko 100 gr

Достапност: Има SKU: 034517

Опис

MORANDO Паштета за маче говедско 100gr

 

Комплетна храна за мачки

Состав: Месо и месни преработки 60% ( говедско мин. 6%, срца мин 5%), миинерали.

 

Аналитички состојки:

  • Влага 90%;
  • Сирови протеини 11%;
  • Сирова целулоза 0.60%;
  • Сирови масла и масти 4.0 %;
  • Сиров пепел 1.8%;

 

Адитиви во kg :

Хранливи адитиви:

  • Витамин Е 23.7 mg ;
  • Цинк сулфат монохидрат  6.8 mg;
  • Бакар сулфат пентахидрат 7.9 mg;
  • Манган сулфат монохидрат 6.4 mg ;
  • Калиум јодит 0,6 mg;

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 100gr

Земја на потекло: Италија.

 

Баркод: 8007520013062

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: