MORANDO Храна за маче пиле+мисирк. 405gr

MORANDO Храна за маче пиле+мисирк. 405gr

MORANDO Храна за маче пиле+мисирк. 405gr

MORANDO Храна за маче пиле+мисирк. 405gr

47 ден

Има

47 ден

Морандо hrana za mache pile+ misirk. 405 gr

Достапност: Има SKU: 021413

Опис

MORANDO Храна за маче пиле+мисирк. 405gr

 

Храна за мачиња со пилешко и мисиркино месо.

Состав: Месо и месни преработки  од животинско потекло (пилешко 5%), (мисиркино месо 5%) , житарици, минерални состојки.

 

Аналичики состојки и вредности:

  • Влага 77%
  • Сирови протеини 8.5%;
  • Сирови масла и масти 4.8%;
  • Сирова целулоза ;
  • Сиров пепел 3%;

 

Додатоци:

Нутритивни додатоци: Витамин Е , бакар сулфат пентахидрат.

 

Да се чува на суво и ладно место. Да се избегнува директна сончева светлина. По отварањето да се чува 2-3 дена.

 

 

Нето: 405gr

Земја на потекло: Италија

 

Баркод: 8007520012188

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: