MORANDO Храна за куче крокети специјал 4kg

MORANDO Храна за куче крокети специјал 4kg

MORANDO Храна за куче крокети специјал 4kg

MORANDO Храна за куче крокети специјал 4kg

387 ден

Има

387 ден

МОРАНДО Hrana za kuce kroketi specijal 4 кг

Достапност: Има SKU: 020841

Опис

MORANDO Храна за куче крокети специјал 4kg

 

Комплетна  храна  за кучиња.

Формула дизајнирана која  гарантира клучни хранливи материи потребни за благосостојба на вашето куче вклучувајќи витамини, омега 3, калциум и фосфор за поддршка на силни коски и заби, здрава кожа и сјаен капут и тонирана мускулатура.

Состав:
Месо и животински деривати 21% (пилешко 4%), деривати од растително потекло, масло и маснотии, зеленчук 1%, минерали, квасеци.

 

Аналитички состав:

Суров протеин 19,00%, Сурови влакна 3,50%, Сурова маст 8,00%, Сурова пепел 8,00%, Калциум 2,5%, Фосфор 1,8%, Натриум 0,3%, Омега 3 масни киселини 0,3%, Омега 6 масни киселини 1,5%.

Нутритивни адитиви / кг:

 

Витамин А 11090 IU, витамин Д3 770 IU, витамин Е 70 мг, железо (железо (II) карбонат – сидерит) 35,8 мг, цинк (оксид на цинк) 71 мг, Бакар (бакар (II) сулфат пентахидрат) 5,9 mg, манган (манган (II) оксид) 3,5 mg, јод (калиум јодид) 1,7 mg, селен (натриум)
селенит) 0,1 мг. Бои. Антиоксиданси.

Инструкции за хранење:

 

Производот е подготвен за употреба. Дневната препорачана количина може да варира поради возраста или посебните потреби на секое куче.
Оставете му секогаш на располагање на вашето куче сад со чиста вода.

Нето: 4 kg

 

Земја на потекло: Италија

 

Баркод: 8007520010283

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: