MONTE Чоколаден напиток 200ml

MONTE Чоколаден напиток 200ml

MONTE Чоколаден напиток 200ml

39 ден

Out of stock

39 ден

MONTE Чоколаден напиток 200ml

Достапност: Нема на залиха SKU: 012237

Опис

MONTE Чоколаден напиток 200ml

Опис:Пастеризиран млечен напиток со чоколадо и лешници, краткотрајно стерилизиран.
Состав: Пастеризирано млеко со 1,8% м.м. (90%), шеќер, обрано млеко во прав, чоколадо во прав (0,9%), паста од лешници (0,7%), модификуван скроб, згуснувач: карагенан, арома.
Нето: 200ml
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Полска.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: