MONSTER ZERO Енергетски пијалок 500ml

MONSTER ZERO Енергетски пијалок 500ml

MONSTER ZERO Energetski pijalok 500ml

MONSTER ZERO Енергетски пијалок 500ml

85 ден

Out of stock

85 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 073038

Опис

MONSTER ZERO Енергетски пијалок 500ml

Опис: Monster е нешто повеќе од енергетски пијалок. Monster e за екстрмни спортисти, музичари, вработени…

Monster e првенствено за младата популација која се бави со екстремни спортови, зимски спортови,
љубителите на панк и рок музиката и сите оние кои сакаат возбуда и несекојдневни предизвици.

Состав: Вода, киселина: лимонска киселина, јаглероден диоксид, таурин (max. 4000 mg/L), регулатор на киселост:
натриум цитрат, ароми, екстракт од корен на панакс женшен (макс. 850 mg/L), засладувачи (сукралоза и ацесулфам К),
конзерванси (сорбинска киселина и бензоева киселина), кофеин (макс. 300 mg/L), L-карнитин, L-тартарат (150 mg/L), витамини: ниацин,
пантотенска киселина, витамин Б6, витамин Б12, натриум хлорид, D-glucoronolacton, екстракт од семки од гуарана (20 mg/L), инозитол.

Нутритивни вредности :

Енергија: 10 kJ / 2 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 0,9 g
од кои шеќери: 0 g
Протеини: 0 g
Сол: 0,2 g
Ниацин: 8,5 mg
Пантотенска к-на: 4,2 mg
Витамин Б6: 0,8 mg
Витамин Б12: 2,5 µg

Нето: 500ml

Употребливо до : Означено на пакувањето.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: