MOE KOLACE Ролери лешник 300gr

MOE KOLACE Ролери лешник 300gr

MOE KOLACE Ролери лешник 300gr

MOE KOLACE Ролери лешник 300gr

69 ден

Out of stock

69 ден

MOE KOLACE Ролери лешник 300gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 037107

Опис

MOE KOLACE Ролери лешник 300gr

Опис: Мое колаче чоко лешник ролери вафел стапчиња полнети со крем вкус на лешник и со какао прелив.
Состав: Шеќер, хидрогенизирана палмина маст, пченично брашно, сурутка во прав, соино брашно, декстроза, какао во прав, сончогледово масло. јајца во прав, прехрамбена боја карамел ( Е150д ), арома лешник, емулгатор ( Е332 ). арома на ванила. Какао прелив ( мин.25% ) состав: шеќер, хидрогенизирана палмина маст, какако во прав, емулгатори ( Е476 и Е322 ) арома лешник и ванила арома. Поизводот содржи соја и глутен.
Нето: 300gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: