MISPOL Пилешки нарезак 140+20gr

MISPOL Пилешки нарезак 140+20gr

MISPOL Пилешки нарезак 140+20gr

48 ден

Има

48 ден

Миспол pileski narezak 140+20 gr

Достапност: Има SKU: 024732

Опис

MISPOL Пилешки нарезак 140+20gr

 

Стерилизирано месо од живина во конзерва.

 

Состав: Mесо од мисирка 30%, механички одвоено месо 30%, вода, пилешка кожа, соја протеин, сол, модифициран пченкарен скроб, згуснувач ( Е412, Е407), стабилизатор ( Е450, Е451, Е331), глукоза, зачини, екстракти од зачини, зајакнувач на вкус Е621, антиоксидант Е316, зајакнувач Е250. Може да содржи траги од глутен, јајца, млеко со лактоза, целер, сенф.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  737 КЈ;
  • Масти 13 gr ( од кои заситени 4.1 gr );
  • Јаглехидрати 2.8 gr
  • Протеини 12 gr;
  • Сол 2 gr;

 

Нето: 140+20 gr

 

Земја на потекло: Полска

 

Баркод: 5900950440114

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: