MISPOL Говедски нарезак 140+20gr

MISPOL Говедски нарезак 140+20gr

50 ден

Има

50 ден

Миспол govedski narezzok 140+20 gr

Достапност: Има SKU: 024733

Опис

MISPOL Говедски нарезак 140+20gr

 

Стерилизирано говедско месо и месо од живина во конзерва

 

Состав: Mеханички одвоено пилешко месо 30%, вода, месо од мисирка 17%, говедско месо 14%, пилешка кожа, соја протеин, сол,модификуван пченкарен скроб, згуснувач ( Е413, Е407), стабилизатор( Е450, Е451,Е331), глукоза, зачини, екстракти од зачини, засилувач на вкус Е621, антиоксидант Е316.

Може да содржи траги од глутен, јајца,млеко со лактоза, целер, сенф.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  713 КЈ;
  • Масти 13 gr ( од кои заситени 5.2 gr );
  • Јаглехидрати 1.4 gr
  • Протеини 12 gr;
  • Сол 2 gr;

 

Нето: 140+20 gr

 

Земја на потекло: Полска

 

Баркод: 5900950440138

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: