MINUT Пире од компир 120gr

MINUT Пире од компир 120gr

MINUT Пире од компир 120gr

MINUT Пире од компир 120gr

42 ден

Има

42 ден

Достапност: Има SKU: 010490

Опис

MINUT Пире од компир 120gr

Опис: Висококвалитетни лушпи од сушен компир, за едноставна и брза подготовка на пире, јадење омилено како на детската популација, така и на возрасните.

На самото пакување се наоѓа упатство за подготовка, а сами ќе се уверите во вкусниот прилог кој за само неколку минути ќе биде подготвен за сервирање.

Состав: Компир, емулгатор – моно и диглицериди на масни киселини, антиоксиданси – натриум метабисулфит и аскорбил палмитат, боја куркумин. Содржи сулфити.

Да се чува на суво и темно место.

Нето: 360gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Германија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: