MILKA Чоколадо Орео 300gr

MILKA Чоколадо Орео 300gr

MILKA Чоколадо Орео 300gr

190 ден

Има

190 ден

Милка Cokolado Oreo 300gr

Достапност: Има SKU: 034860

Опис

MILKA Чоколадо Орео 300gr

 

Милка орео млечно чоколадо со алпско млеко 46% полнето со крем од ванила 38%  и парчиња кекс со какао 16%

 

Состав: Шеќер, растително масло ( од пала, од палмина семка) , пченично брашно, сурутка во прав( од млеко), обезмастено млеково прав, какао маса , млечна маст, како прав со намалена содржина на какао путер 1% , емулгатор соја лецитин, сончогкедов лецитин, пленичен скроб, крем од лешник, средства за подигнување тесто,( Е501ii, Е503ii, Е500ii), сол, ароми, сируп од гликоза и/ или глукозно-фруктозен сируп.Млечниот крем содржи 7% обезмастено млеко во прав.

Млечното чоколадо содржи : цврста материјаод какао( 30% мимимум).

Може да содржи траги од зрнести плодови.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето:300gr

 

Земја на потекло: Австрија

 

Баркод: 7622210384362

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: