MILKA Чоколадо цел лешник 270gr

MILKA Чоколадо цел лешник 270gr

MILKA Чоколадо цел лешник 270gr

190 ден

Има

190 ден

MILKA Чоколадо цел лешник 270gr

Достапност: Има SKU: 033011

Опис

MILKA Чоколадо цел лешник 270gr

Опис:Чоколадо цел лешник

Состав: шеќер, какао путер, лешници(17%), обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав (од млеко), млечна маст, паста од лешници, емулгатори(соја лецитин), крем од лешник, арома. Може да содржи друго јаткасто овошје и пченица.

Нето:270gr

Употребливо до: Означено на пакувањето

Земја на потекло:Австрија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: