MILKA Чоколадо цел лешник 250gr

MILKA Чоколадо цел лешник 250gr

190 ден

Има

190 ден

Милка Cokolado cel leshnik 250gr

Достапност: Има SKU: 019318

Опис

MILKA Чоколадо цел лешник 250gr

 

Млечно чоколадо со алпско млеко со цели лешници

 

Состав: Шеќер, какао путер, лешници(17%), обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав (од млеко), млечна маст, паста од лешници, емулгатори(соја лецитин), крем од лешник, арома. Млечното чоколадо содржи какао делови минимум 30%.

Може да содржи друго јаткасто овошје и пченица.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 250gr

 

Земја на потекло: Австрија

 

Баркод: 7622300200312

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: