MILKA Чоколадо Алпин милк 250gr

MILKA Чоколадо Алпин милк 250gr

MILKA Чоколадо Алпин милк 250gr

180 ден

Има

180 ден

Милка Cokolado Alpin milk 250gr

Достапност: Има SKU: 019198

Опис

MILKA Чоколадо Алпин милк 250gr

 

Млечнo чоколадo со  алпско млеко

 

Состав: Шеќер, какао-пуер, обезмастено млеко во прав, какао маса, сурутка во прав( млеко), млечна маст, емулгатор ( соја лецитин), паста од лешници, арома. Млачнoto чоколадo содржи какао делови минимум 30%. Може да содржи друго јаткасто овошје и пченица.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 250gr

 

Земја на потекло: Австрија

 

Баркод: 7622300200237

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: