MIKADO Компот овошна салата 850gr

MIKADO Компот овошна салата 850gr

MIKADO Компот овошна салата 850gr

MIKADO Компот овошна салата 850gr

114 ден

Има

114 ден

Mикадо kompot ovosna sakata 850 gr

Достапност: Има SKU: 069689

Опис

MIKADO Компот овошна салата 850gr

 

Oвошна салата во малку засладен сируп.

 

Состав: Овошје во променливи количини – круша, праска, ананас, грозје, црешни ( боја Е 127), вода, шеќер, регуатор на киселост: лимонска киселина.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  289 КЈ;
  • Масти 0.1 gr ( од кои заситени 0 gr);
  • Јаглехидрати 15.5 gr( од кои шеќери 14.7 gr);
  • Протеини 0.5  gr;
  • Сол 0,02 gr;

 

Нето: 825 gr

 

Земја на потекло: Кина

 

Баркод: 4007415002045

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: