MIKADO Компот од ананас круг 580gr

MIKADO Компот од ананас круг 580gr

MIKADO Компот од ананас круг 580gr

MIKADO Компот од ананас круг 580gr

114 ден

Има

114 ден

Микадо kompot ananas krug 580 gr

Достапност: Има SKU: 069686

Опис

MIKADO Компот од ананас круг 580gr

 

Компот од ананас малку засладен

 

Состав: Ананас, вода, шеќер, регулатор на киселост: лимонска киселина.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  272 КЈ;
  • Масти 0.5 gr ( од кои заситени 0 gr);
  • Јаглехидрати 15.0 gr( од кои шеќери 15.0 gr);
  • Протеини 0.5  gr;
  • Сол 0,01 gr;

 

 

Нето: 580gr

 

Земја на потекло: Индонезија

 

Баркод: 4007415005480

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: