MICRO PT200 Bluetooth 24h patch Топломер

MICRO PT200 Bluetooth 24h patch Топломер

MICRO PT200 Bluetooth 24h patch Топломер

MICRO PT200 Bluetooth 24h patch Топломер

3,750 ден

Out of stock

3,750 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150222

Опис

MICRO PT200 Bluetooth 24h patch Топломер

 

 

 

MICROLIFE BLUETOOTH PATCH THERMOMETER PT 200 е висококвалитетен производ кој ја инкорпорира најновата технологија и обезбедува брзо, стабилно и сигурно мерење

Мерењето се врши на секои 5 секунди и се пренесува на апликација на вашиот мобилен телефон, користејќи ја Bluetooth® 4.0 функцијата. Поседува аларм за висока температура:

Континуирани звучни сигнали (сè додека корисникот не го прифати предупредувањето) на aпликацијата «Microlife Thermo 24», предупредуваат дека температурата на телото е еднаква или повисока од 37,5 ° C. Стандардното сетирање на алармот е 37,5 ° C.

Корисникот исто така може да постави и индивидуални алармни точки за високи и ниски температури.

Уредот врши само-проверка секогаш кога ќе го вклучите и ја гарантира специфичната точност на секое мерење.

 

Земја на потеко:  Швајцарија

 

 

Баркод: 479003070182

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: