MICRO BP N2 EASY Полуавтоматски

MICRO BP N2 EASY Полуавтоматски

microlife blood pressure monitor with pad technology

MICRO BP N2 EASY Полуавтоматски

3,918 ден

Има

3,918 ден

Достапност: Има SKU: 150220

Опис

MICRO BP N2 EASY Полуавтоматски

 

 

Вашиот нов Microlife апарат за мерење на крвен притисок е доверлив инструмент за мерења на надлактицата. Едноставен за употреба, точен и силно се препорачува за следење на вашиот крвен притисок во вашиот дом. Овој апарат е направен во соработка со лекари и клиничките тестови докажаа дека неговата точност на мерење е многу висока.

 

Тежина: 205 gr

 

Димензии: 136 x82 x 50 mm

Постапка на мерење: осцилаторска, во согласност со методот Korotkoff: фазаI систолен, фаза V дијастолен.

 

Земја на потекло:  Швајцарија

 

Баркод: 4719003313005

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: