MICRO BP B2 basic PAD 4 G

MICRO BP B2 basic PAD 4 G

MICRO BP B2 basic PAD 4 G

MICRO BP B2 basic PAD 4 G

2,970 ден

Out of stock

2,970 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 150225

Опис

MICRO BP B2 basic PAD 4 G

 

 

Овој осцилометриски монитор на крвен притисок е наменет за мерење на неинвазивен крвен притисок кај лица на возрас од 12 години или постари. Клинички е валидиран  кај пациенти со хипертензија, хипотензија, дијабетис бременост,прееклампсија, атеросклероза, крајна фаза на бубрежна болест, дебелина и постари лица.

 

Карактеистики:

30 мемории на податоци за долгорочно следење на нивото на крвниот притисок, IHB * технологија за  откривање на неправилни отчукувањата на срцето што може да влијае на вредностите на вашиот крвен притисок,  и новата опција „проверка на манжетната“ гарантира дека манжетната е правилно поставена на надлактицата.

* Во случај на IHB се препорачува повторување на мерењето. Ако IHB често се појавува, се препорачува да се консултирате со вашиот лекар.

 

 

Димензии:  131 x 90 x 60.5 mm

 

Тежина: 277 gr  

 

 

Извор на напон:  користи алкални батерии – 4 x 1,5 V ; големина АА или мрежен адаптер DC 6V, 600 mA (по избор).

 

 

Земја на потекло: Швајцарија

 

 

Баркод: 4719003342821

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: