MICRO BP AG1 -20 Анероиден апарат стетоскоп

MICRO BP AG1 -20 Анероиден апарат стетоскоп

MICRO BP AG1 -20 Анероиден апарат стетоскоп

MICRO BP AG1 -20 Анероиден апарат стетоскоп

1,219 ден

Има

1,219 ден

Достапност: Има SKU: 150217

Опис

MICRO BP AG1 -20 Анероиден апарат стетоскоп

 

 

 

MICROLIFE BP AG1-20  претставува практичен основен комплет наменет за прецизно и лесно мерење на крвниот притисок.

Комплетот содржи: висококвалитетен сфигмоманометар, стетоскоп, стандардни манжетни, пумпа, регулационен вентил и мека практична торбичка.

 

 

Димензии: 175 x 70 x 103 mm

 

 

Тежина: 450 gr

 

 

Земја на потекло: Швајцарија

 

 

Баркод: 4719003340018

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: