METMA Бисерна боја за јајца – една боја

METMA Бисерна боја за јајца – една боја

METMA Бисерна боја за јајца - една боја

METMA Бисерна боја за јајца – една боја


45 ден

Има


45 ден

Metma biserna boja za jajca- edna boja

SKU: 051187
Поништи

Опис

METMA Бисерна боја за јајца – една боја

 

Бисерна боја за јајца за бојадисување на 10 јајца .

 

Состав:  Вода, бои: сансет жолта Е110, сребро Е174, титаниум диоксид Е171,киселина: лимонска киселина Е330, конзерванси:  натриум бензоат Е211, калиум сорбат, Е202, желатин.

 

Начин на употреба: Ставете го блистерот со боја во чаша со топла вода за да омекне бојата. Протресете го добро и исечете го врвот. Капнете на ракавицата до 6 капки и протријте го со ракавиците топлото и исушено јајце.Оставете го да се излади. При бојадисѕвање на секое следно јајце на ракавицата се капнува до 3 капки боја.

 

Да се чува на суво место.

 

Земја на потекло: Бугарија

 

Баркод: 3800202030501

Боја

Виолетова, Жолта, Зелена, Портокалова, Сина, Црвена

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: