MEGGLE Павлака за готвење 10% 200ml

MEGLE Павлака за готвење 10% 200ml

MEGGLE Павлака за готвење 10% 200ml

44 ден

Out of stock

44 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 048719

Опис

MEGGLE Павлака за готвење 10% 200ml

Опис: Краткотрајно стерилизирана павлака со 20% млечна маст.

Состав: Павлака со 20% млечна маст, модифициран скроб, емулгатор: моноглицериди и диглицериди на масни киселини, згуснувач: карагенан, регулатор на киселост.

Нето: 200ml

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Да се чува на температура од +4*С до +24*С.

Земја на потекло: Босна и Херцеговина.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: