MEGGLE Павлака 12% 180gr

MEGGLE Павлака 12% 180gr

MEGGLE Павлака 12% 180gr

26 ден

Out of stock

26 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 014676

Опис

MEGGLE Павлака 12% 180gr

Опис: Kисела павлака со 12% млечна маст.

Ферментирана павлака со јогуртна култура.

Состав: Пастеризирана хомогенизирана павлака со 12% млечна маст со јогуртна култура Lb.delbrueckii subsp.bulgaricus, S.thermophilus.

Нето: 180gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Да се чува на температура од 0°C до +8°C.

Земја на потекло: Германија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: