MEGGLE Пармезан 40gr

MEGGLE Пармезан 40gr

MEGGLE Пармезан 40gr

44 ден

Out of stock

44 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 014683

Опис

MEGGLE Пармезан 40gr

Опис: Пармезан е италијанската врста на тврдо гранулирано сирење. Овој вид на сирење потекнува од околината на градот Парма, по што е именуван.Опис: Рендано сирење дехидрирано. Италијански специјалитет за шпагети.

Сува материја 80%, масностии во сува материја 32% мин. Просечни хранливи вредности на 100гр: енергетска вредност 2220КЈ (530Ккал), масти во сува материја 36,6г од кои заситени масти 25,2г, јаглехидрати 5г од кои шеќери 0,1г, протеини 45,7г, сол 0,5г, калциум 1,4г.

Состав: млечно сириште, сол, конзерванси: лисозим (природен протеин).

Нето: 40gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Да се чува на температура од +4*С до +6*С.

Земја на потекло: Италија.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: