MEDICAL Гел за суво миење раце 50ml

MEDICAL Гел за суво миење раце 50ml

MEDICAL Гел за суво миење раце 50ml

59 ден

Out of stock

59 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 048174

Опис

MEDICAL Гел за суво миење раце 50ml

Опис: Медикал течност за дезинфекција на раце без употреба на вода и сапун (за суво миење на рацете).

Медикал гелот содржи оптимално приспособена концентрација на алкохол кој овозможува уништување на 99, 9 % (исклучок се некои спори на бактерии) од бактериите кои се среќаваат на рацете, а се најчести причинители на гастроинтестинални и на респираторни инфекции.

Гелот може да се користи како додаток во одржувањето хигиена на рацете (антисептик на дланка) или како алтернатива за миење на рацете, во услови кога сапунот и водата се недостапни.

Креиран за брза дезинфекција на рацете, без вода и сапун.уништува 99,9% од бактериите, причинители на гастроинтестинални и респираторни инфекции.

Дејствува по 30 секунди од нанесувањето;специјална формулација со додаток на емолиенси и мирис на Алое вера, за нежна, мека и освежена кожа.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 50ml

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: