MEDICAL Гел за суво миење раце 400ml

MEDICAL Гел за суво миење раце 400ml

MEDICAL Гел за суво миење раце 400ml

MEDICAL Гел за суво миење раце 400ml

142 ден

Има

142 ден

Достапност: Има SKU: 048185

Опис

MEDICAL Гел за суво миење раце 400ml

Опис: Медикал течност за дезинфекција на раце без употреба на вода и сапун (за суво миење на рацете).

Медикал гелот содржи оптимално приспособена концентрација на алкохол кој овозможува уништување на 99, 9 % (исклучок се некои спори на бактерии) од бактериите кои се среќаваат на рацете, а се најчести причинители на гастроинтестинални и на респираторни инфекции.

Гелот може да се користи како додаток во одржувањето хигиена на рацете (антисептик на дланка) или како алтернатива за миење на рацете, во услови кога сапунот и водата се недостапни.

Креиран за брза дезинфекција на рацете, без вода и сапун.уништува 99,9% од бактериите, причинители на гастроинтестинални и респираторни инфекции.

Дејствува по 30 секунди од нанесувањето;специјална формулација со додаток на емолиенси и мирис на Алое вера, за нежна, мека и освежена кожа.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 400ml

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: