MAXMEDICA Беби Д3 30 капсули

-20%

MAXMEDICA Беби Д3 30 капсули

MAXMEDICA БЕБИ Д3/30 капсули

MAXMEDICA Беби Д3 30 капсули

225 ден 180 ден

Има

225 ден 180 ден

Достапност: Има SKU: MXMDC-4

Опис

Baby D3 twist off капсули

Состав:
– Витамин Д ( во облик на cholecalciferol ) 100mcg
Примена
– Витамин Д3 допринесува за нормално функционирање на имуниот систем кај децата и нормален раст и развој на коските. Исто така допринесува за правилна ресорпција на калциум и фосфор, одржување на нормални коски, заби и нормална функција на мускулите
Начин на употреба
– 1 капсула дневно, од осмиот ден до навршена една година. Твист оф капсулата внимателно да се извади од блистерот. Со една рака да се фати долниот дел од капсулата, а со друга горниот дел ( капата). Горниот дел на капсулата ( капата ) да се заврти, повлече и да се отстрани. Отворената капсула да се држи исправено, со цел да се спречи излевање на содржината. Доколку се излие дел од содржината, капсулата може да биде лизгава и може да ви се лизне од раце. Отворената твист оф капсула да се притисне и содржината да се истисне во лажичка или да се помеша со млеко.
Никогаш немојте да ја ставате целата капсула на детето во уста. Истиснете ја нејзината содржина во лажичка и така доближете ја до устата на бебето.
После навршена една година, Беби Д3 треба да се дава само во тек на зимските месеци (од октомври до март).

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: