MAKS Пченкарно брашно 700gr

MAKS Пченкарно брашно 700gr

MAKS Пченкарно брашно 700gr

MAKS Пченкарно брашно 700gr

23 ден

Има

23 ден

Макс pcenkarno brasno 700 gr

Достапност: Има SKU: 024602

Опис

MAKS Пченкарно брашно 700gr

 

Состав: Пченкарно брашно

 

Да се чува на собна температура за суво и темно место.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  1508 КЈ;
  • Масти 1.1 gr ( од кои заситени 0.2 gr);
  • Јаглехидрати 80 gr( од кои шеќери 1,0 gr);
  • Влакна 2,6 gr
  • Протеини 5.6 gr;
  • Сол 0.02 g;

 

 

Нето: 700gr

 

Земја на потекло:  Македонија

 

Баркод: 5319990220486

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: