MAGNEZAN B6 tbl x30

MAGNEZAN B6 tbl x30

MAGNEZAN B6 tbl x30

196 ден

Има

196 ден

Достапност: Има SKU: 150067

Опис

MAGNEZAN B6 tbl x30

 

Во случај на нервоза, раздразливост, благa анксиозност, нарушен сон и мускулни грчеви, ова е единственото решение.
Ја подобрува функцијата на нервниот систем, срцето и мускулите и го намалува стресот. Витаминот Б6 ја забрзува апсорпцијата на магнезиум за 40%.
Магнезиум е минерал кој му треба на секој орган во човечкото тело. Повеќе од 60% од вкупниот магнезиум во човечкото тело се наоѓа во коските и забите,
27% во мускулите и 6 – 7% во клетките. Има одличен ефект врз релаксација на нервните клетки, а со тоа придонесува за мирен и здрав сон.
Витамин Б6 е витамин заснован на вода, кој лесно се апсорбира во организмот. Тој е еден од најпотребните витамини во човечкото тело.
Ги смирува и нормализира нервниот систем. Магнезиумот го лечи појавувањето на болни грчеви и витамин Б6 помага подобро да ја апсорбира во мускулите, ја намалува и ослободува болката и тензијата во зглобовите.
Jа зголемува концентрацијата и меморијата;
-Ја зголемува енергијата;
-Ги намалува мускулните грчеви;
-Го подобрува расположението;
-Ја спречува остеопорозата;
-Ги зајакнува коските и забите;
-Го намалува ризикот од дијабетес;
-Помага при несоница и дебелина;
-Ги смирува нервите, го намалува стресот;
-Го регулира крвениот притисок;
-Помага со варење на храната и запек;

 

Состав:  Магнезиум оксид, сорбитол,полиетиленгликол PEG 6000, магнезиум – стреат,витамин Б6 ( пиридоксин хлорид).

 

 

Дозирање: За возрасни , 1 таблета на ден после оброк со доволно количина на вода.

 

Нутритивни вредности, во 1 таблета :

  • Протеини: 0.01 gr
  • Јаглехидрати: 0.40 gr
  • Масти: 0 gr
  • Енергетска вредност: 5.2 kј

 

 

Внимание: Производот не смеат да го користат лица кои се преосетливи на било која состојка.

За бремени, доилки или доколку користите било каков лек, Ве молиме да се консултирате со вашиот доктор.

 

 

Напомена: Да не се надминуваат препорачаните дози.Препаратот е додаток на исхрана. Додатоците во исхрана не се користат како замена за разновидна исхрана.Производот не содржи шеќер и може да го користат и дијабетичари.

 

 

Нето: 30/1.

 

Земја на потекло: Чешка

 

 

Баркод: 6997978977783

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: